Straż Graniczna Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej Koncert charytatywny „Straż Graniczna – Niezłomnym” - Galeria -

Nawigacja

Galeria

Koncert charytatywny „Straż Graniczna – Niezłomnym”

Mateusz Główczyk

W ramach tegorocznych obchodów Święta Straży Granicznej Nadbużański Oddział SG zorganizował specjalny koncert charytatywny pt. „Straż Graniczna – Niezłomnym”. Wydarzenie, które odbyło się w piątkowe popołudnie w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury, zgromadziło kilkaset osób.

Koncert został dedykowany dzieciom, które na co dzień zmagają się z poważnymi chorobami, a także ich rodzicom, funkcjonariuszom i pracownikom Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. To właśnie tytułowi „niezłomni”, bohaterowie dnia codziennego, którzy w obliczu choroby mierzą się z kosztowym leczeniem i trudami rehabilitacji. Tytuł koncertu miał być symbolem ich oddania i walki o zdrowie i życie.

By wesprzeć ten szczytny cel można było nie tylko wykupić bilet na koncert i wspomóc zbiórkę pieniędzy, ale także wziąć udział w licytacji monety kolekcjonerskiej wyemitowanej przez Narodowy Bank Polski z okazji jubileuszu 30-lecia Straży Granicznej. Monetę przekazał Oddział Okręgowy NBP w Lublinie, a aukcję internetową uruchomiono na stronie Stowarzyszenia „Tak Niewiele”, które było współorganizatorem koncertu. Osoby, które wykupiły bilet/ cegiełkę na koncert mogły wysłuchać różnorodnego repertuaru, jaki przygotowała na tę okazję Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod kierownictwem ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego.

Utwory z gatunku muzyki filmowej oraz niezapomniane przeboje największych gwiazd polskiej sceny rozrywkowej przed chełmską publicznością wykonali soliści Orkiestry: Natalia Zabrzeska-Borowiec, Iwona Chruślicka, Tomasz Jarosz i Wacław Wacławiak oraz gościnnie Anna Ozner i Tadeusz Seibert. 

Koncert „Straż Graniczna – Niezłomnym” został objęty patronatem honorowym Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Chełm i Komendanta Głównego Straży Granicznej. Patronami medialnymi byli: Lubelski Oddział Telewizji Polskiej, Radio BONTON i Super Tydzień Chełmski.

 

 

 

 

do góry