Straż Graniczna Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej Jarmark Sapieżyński - Wdzięczni za obronę granic - Galeria -

Nawigacja

Galeria

Jarmark Sapieżyński - Wdzięczni za obronę granic

Mateusz Główczyk

21 sierpnia na zaproszenie Gminy Kodeń, Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej Orkiestra Reprezentacyjna SG wzięła udział w Jarmarku Sapieżyńskim. Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Jarmark Sapieżyński to wydarzenie kulturalne, które już na stałe wpisało się w kanon wakacyjnych imprez w gminie Kodeń. Jedno z największych wydarzeń Lubelszczyzny, które łączy w sobie aspekt historyczny, kulturalny i patriotyczny. Jest nawiązaniem do wspaniałej historii Jana Sapiehy, który w 1511 r. od Króla Polski Zygmunta Starego otrzymał przywilej organizowania jarmarków w Kodniu. Partnerem tego wydarzenia od trzech lat jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w Kodniu.

W tym roku wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem „Wdzięczni za obronę granic”. W związku z tym wśród zaplanowanych atrakcji znalazł występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Repertuar patriotyczny i rozrywkowy, przygotowany przez muzyków znalazł uznanie i był długo oklaskiwany przez licznie zgromadzoną publiczność. Na scenie zaprezentowali się soliści orkiestry: st. chor. szt. SG Wacław Wacławiak, chor. SG Natalia Zabrzeska - Borowiec, kpr. SG Iwona Chruślicka. Koncert poprowadził plut. SG Krzysztof Madziar.

 

Żródła:

tekst: radiobiper.info - Anna Ostapiuk;

zdjęcia: radiobiper.info - Gwalbert Krzewicki

do góry