Straż Graniczna Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej Uroczysta msza święta w Zakopanem. Wspomnienie VI pielgrzmyki Jana Pawła II do Polski - Galeria -

Nawigacja

Galeria

Uroczysta msza święta w Zakopanem. Wspomnienie VI pielgrzmyki Jana Pawła II do Polski

Mateusz Główczyk

6 czerwca minęło 25 lat od wizyty papieża Polaka na Podhalu. Przy Wielkiej Krokwi odbyła się uroczysta msza święta. Jednym z zespołów zapewniających niepowtarzalną oprawę muzyczną tego wydarzenia była Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.

W uroczystości wzięło udział 7 tysięcy wiernych. Przygotowano specjalny ołtarz polowy, a teren skoczni udostępniono dla wszystkich, którzy chcą powspominać przyjazd papieża na Podhale. 
 
W nabożeństwie wzięły udział dzieci pierwszokomunijne, oczywiście górale w tradycyjnych ludowych strojach, przedstawiciele dekanatów z Podhala i wierni z całej Polski. 
 
Przy ołtarzu znalazły się symbole papieskie nawiązujące do wizyty w 1997 roku. To tron papieski i klęcznik. Nie zabrakło też pieśni uwielbianych przez Jana Pawła II.
Podczas uroczystej mszy świętej przy Wielkiej Krokwi przewodniczący konferencji episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki mówił o współczesnej roli Kościoła. Konsultacje na ten temat prowadzone są w każdej diecezji do końca czerwca w ramach tak zwanego synodu o synodalności. Pierwsze wyniki rozmów  arcybiskup zaprezentował na przykładzie diecezji poznańskiej, gdzie jest metropolitą. 
 
Żródło: www.radiokrakow.pl

 

 
 
do góry